Udvartana to regeneracyjny masaż drenażowo – oczyszczający za pomocą pyłu ziołowego.

Udvartana – intensywny masaż całego ciała, od wieków stosowany w “indyjskich świątyniach piękna”. Zalecany podczas oczyszczania organizmu. Działa antycellulitowo. Do masażu stosujemy podgrzany olej oraz pył z 9 ziół stosowanych w zabiegach ajurwedyjskich. Wybrane zioła pomagają oraz przyspieszają procesy metaboliczne. Wspomagają również układ limfatyczny w usuwaniu wody oraz toksyn.

Udvartana to OCZYSZCZANIE na trzech poziomach

1. Olejowy masaż relaksacyjny rozluźnia mięśnie, usuwa napięcia, pomaga uwolnić i oczyścić ciało z “nieprzepracowanych” emocji. RELAKS – a co za tym idzie uruchomienie procesów samoleczenia
2. Zastosowane ruchy drenażowe pobudzają limfę oraz uwalniają zastałe toksyny przez co pomagają w ich metabolizowaniu.
3. Ciepły ziołowy proszek wcierany w skórę działa jak peeling. Oczyszczając ją z martwego naskórka oraz wydobywających się tą drogą toksyn, oraz ujędrnia i uelastycznia skórę.

Zalecany:

Przede wszystkim polecany przy nagromadzeniu toksyn – “ama” oraz zastoju wody w organiźmie. Podstawowy zabieg dla osób otyłych.
W Ajurwedzie pojęciem ama nazywane są toksyny, które powstają gdy nasze trawienie zawodzi. Poprzez układ krwionośny krążą w całym organizmie i odkładają się w komórkach, osłabiając tkanki. W ten sposób przyczyniają się do powstawania chorób. Ama to również nieprzepracowane emocje, które wyparte, nieświadomie „chowamy” w głąb siebie.

Efekty:

Masaż Udvartana intensywnie pobudza przemianę materii w komórkach oraz usprawnia działanie układu krążenia.
Wspiera działanie układu limfatycznego oraz pomaga w usunięciu nadmiaru toksyn i wody.
Dodatkowo także zmniejsza napięcie mięśniowe oraz stymuluje układ nerwowy. Działając jak peeling, usuwa obumarłe komórki naskórka, aby skóra mogła lepiej oddychać i eliminować zbędne toksyny również przez swoją powierzchnię. Po zabiegu staje się ona doskonale oczyszczona, odżywiona, miękka i elastyczna w dotyku.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

  • ostre i podostre stany zapalne
  • zaburzenia czucia
  • zmiany dermatologiczne
  • świeże wylewy krwawe pourazowe w stawach i mięśniach
  • podwyższona temperatura ciała
  • czas menstruacji, ciąża
  • zakrzepy, zapalenia żył, żylaki, miażdżyca
  • nadciśnienie
  • wady serca
  • zaburzenia natury psychicznej

Zabieg: masaż olejowo – ziołowy + masaż twarzy Kansa Wand 

90 min. cena  299 zł

120 min  cena  339 zł

Po zabiegu zapraszamy pod prysznic, zapewniamy potrzebne akcesoria.